نقشه وبسایت‌های برتر جهان

مارتین وارگیک نقشه آنلاین جهان را بر اساس آمار الکسا و مقیاس بزرگ و کوچکی سایتهای اینترنتی از روی شبیه سازی نقشه تاریخی جهان نشنال جئوگرافیک ترسیم کرده است. دنیای آنلاین ما و سایتهای اینترنتی که هر روزه به ما در بهتر شدن زندگی مان کمک می کنند در این نقشه لحاظ شده است. در اینجا اقیانوس دیتا، سرزمین جرایم کامپیوتری، دانلود بیت تورنت و … را در کنار هم می‌بینیم. سرزمین های اینترنتی از طریق اقیانوس ها بهم وصل شده اند. اقیانوس هایی مانند اقیانوس اطلاعات، اقیانوس اتصال شمالی، اقیانوس کسب و کار، اقیانوس اسپم، اقیانوس دیجیتال، اقیانوس دیتابیس، سرزمین اپل، سرزمین مایکروسافت، سرزمین گوگل، سرزمین یاهو و فیس بوک و…
فناوری اطلاعات

آشنایی با اصطلاح DOI

اصطلاح DOI نام اختصاری Digital object Identifier میباشد. محققانی و پژوهشگرانی که قصد دارند مقاله خود را در ژورنال‌های معتبر و طبق قوانین اصولی آنها ارسال کنند، اغلب نیاز به یافتن رفرنس مقاله و شناسنامه مقاله خواهند داشت. DOI عبارتی اختصاصی است که به اشیاء دیجیتال اختصاص میابد.
سیستم شناسایی مقاله ژورنال DOI به عنوان سندی است که در نام گذاری آن از دو بخش مجزا کد ناشر و کد سند استفاده میشود، سایت زیر با استفاده از کد DOI مقاله مورد نظر شما را پیدا خواهد کرد.

استفاده از پایگاه های اطلاعاتی,سایت های مفید

آنلاین کتاب بنویسید، آنلاین منتشر کنید

قرار نیست که شما ویلیام شکسپیر شوید و یا نویسنده یکی از بزرگترین رمانهای دنیا باشید!
این روزها بلاگ نویسی و فعالیت های همه روی شبکه های اجتماعی نشان می دهد که هر کسی داستانی برای گفتن دارد. هر کسی که تا حالا خواسته باشد که کتابی را به چاپ برساند می تواند ساعتها از سختی ها و مشکلاتش بگوید.

در حقیقت سه مانع برای موفق شدن یک نویسنده وجود دارد:

سایت های مفید,محتوای آزاد,مطالب مفید

شبکه مخازن مقالات دسترسی آزاد Core

شبکه مخازن مقالات دسترسی آزاد (Core: COnnecting REpositories) با هدف تسهیل دسترسی به انتشارات علمی ذخیره شده در نظام‌های اطلاعاتی مختلف توسط دانشگاه آزاد بریتانیا (Open University) تاسیس شده است. تاکنون میلیون‌ها مدرک از مخازن مجلات دسترسی آزاد جمع آوری و در دسترس پژوهشگران قرار گرفته است.

از اهداف شبکه مخازن مقالات دسترسی آزاد Core میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

محتوای آزاد,مطالب مفید,معرفی پایگاه های اطلاعاتی

۶ روش برای پیدا کردن مقالات دسترسی آزاد در الزویر

انتشارات الزویر علاوه بر ۵۶ مجله علمی دسترسی آزادی که در اختیار محققین هستند، اجازه انتشار مقاله بصورت دسترسی آزاد را به نویسندگان می‌دهد. هم اکنون بیش از ۹۰ مجله از انتشارات الزویر حاوی مقالات دسترسی آزاد هستند. در زیر ۶ روش برای تشخیص و دسترسی به مقالات دسترسی آزاد الزویر ارائه می‌گردد.

محتوای آزاد,مطالب مفید,معرفی پایگاه های اطلاعاتی

جستجوی اطلاعات غذایی در گوگل

موتور جستجوی گوگل در پایان ماه می ۲۰۱۳ در مطلبی در وبلاگ خود به معرفی سرویسی جدید از این شرکت پرداخت. سرویس جستجوی غذایی گوگل یکی از قابلیت های جالب این شرکت در ارائه پاسخ های جامع به متخصصان تغذیه می باشد. هم اکنون اطلاعات جامعی از ارزش غذایی هزاران میوه، گیاه، انواع گوشت و غذاها در این سرویس قابل جستجو هستند. اطلاعات مواد غذایی بسیار ساده مانند سیب زمینی تا غذاهای پیچیده با استفاده از یک کوئری ساده قابل مشاهده است.

جستجوی اطلاعات در وب

ژورنال یاب الزویر

یکی از ابزارهای جالب و جدید انتشارات الزویر، ابزار ژورنال یاب می باشد که به نویسندگان این امکان را می دهد تا مناسب ترین ژورنال در زمینه موضوعی مقاله شان را در مجموعه ژورنال های الزویر بیابند. این ابزار همچنین به نویسندگان امکان ثبت آنلاین مقاله در ژورنال یافت شده را نیز فراهم کرده است.

سایت های مفید,مطالب مفید,معرفی پایگاه های اطلاعاتی

دسترسی آزاد به پایان نامه های ۵۳۶ دانشگاه اروپایی

DART-Europe ائتلافی از کتابخانه های دانشگاهی اورپاست که با هدف دسترس پذیر کردن بهتر پایان نامه های تحصیلات تکمیلی اروپایی ایجاد شده است. هم اکنون این سایت دسترسی به بیش از ۴۰۰ هزار پایان نامه از ۵۳۶ دانشگاه از ۲۷ کشور اروپا را فراهم آورده است.

 

سایت های مفید,محتوای آزاد,مطالب مفید

معرفی سایتی برای انجام کارهای گروهی و تیمی

انجام کارهای گروهی نیاز به برنامه ریزی و هماهنگ و مشخص کردن کارها و فضایی برای ذخیره ی اطلاعات و ساختن یادآورها و… دارد. سایت های زیادی به منظور مدیریت کارهای گروهی طراحی شده اند که به شما امکانات زیادی از قبیل اشتراک فایل، چت، اعلام برنامه ها و وظایف و … را می دهند. یکی از این وبسایت ها هوجوکی (hojoki.com) می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

سایت های مفید,مطالب مفید

جستجوی موسیقی از طریق زمزمه کردن ریتم آهنگ

نوع پیشرفته ای از بازیابی اطلاعات صوتی، بازیابی اطلاعات موسیقایی است. در مورد بازیابی فایل های صوتی موسیقی پیشرفت هایی صورت گرفته است به نحوی که رایانه می تواند تا حدودی نت های موسیقی و ویژگی های دیگر را به صورت خودکار شناسایی کند. اما باز یک مشکل اساسی در اینجا این است که گرفتن عبارت جستجو به صورت موسیقی از کاربر ساده نیست. در این زمینه نیز اگر چه پیشرفت های صورت گرفته است اما تا رسیدن به یک نظام بازیابی اطلاعات موسیقیایی کامل هنوز فاصله زیادی است.

سایت های مفید,مطالب مفید